مشاوره راه اندازی استارت‌ آپ

در این مقاله قصد توضیح در رابطه با مشاوره راه اندازی استارت آپ داریم. اما قبل از آن می‌خواهیم ببینیم اصلا مشاور به چه کسی گفته می‌شود؟

در هر زمینه ای مشاور به کسی گفته می شود که دارای تخصصی است که می تواند به افراد کمک کند. استارتاپ از این قضیه مستثنا نیست. مشاوره راه اندازی استارت آپیکی از مهم ترین قسمت برای راه‌اندازی استارتاپ در ایران است.

اما مشاوران استارتاپی چه کسانی هستند؟ در ادامه به بحث در این پیرامون می پردازیم.

دلیل نیاز به مشاور برای راه‌اندازی استارت‌آپ

ببینید در نگاه اول و اصلی که به این حوزه کنیم، خواهیم فهمید بسیاری از افرادی که استارت‌ آپ یا کسب و کار نویی را راه اندازی می کنند اغلب برنامه نویسانی هستند که ذهن فنی و مهندسی دارند. در صورتی که راه اندازی استارت‌ آپ فقط برنامه نویسی نیست. برنامه نویسی جزئی از آن می باشد.

باید کسی باشد که تیم را از تمامی سراشیب های موجود نجات دهد. باید فکری خلاق و چالش برانگیز داشته باشد تا بتواند برنامه ریزی های مناسبی را به کسب و کار شما ارائه دهد.

مشاوران استارت‌آپی

افراد بسیاری در حوزه‌ی استارت‌آپ وجود دارند که تمایل دارند تجربه ها و مهارت های خود را به عنوان مشاور به استارتاپ ها ارائه دهند.  در واقع مشاوران استارتاپی، افرادی هستند که سعی می کنند به مدیریت تمامی جنبه های استارت‌آپ شما بپردازند، برنامه های کارآمدی را ارائه دهند، تمامی مشکلات پیش رو را موشکافی کنند و راه فرار از آن را طراحی و ارائه دهند.

در راه ‌اندازی استارتاپ در ایران حتما به وجود یک مشاور در کنار تیم خود اهمیت دهید.

چه کسانی به وجود مشاوران استارت‌آپی نیاز دارند؟

اشتباه غلطی که بعضی از کسب و کارها در روند کاری خود می کنند، این تفکر است که فقط کسب و کارهای بزرگ نیاز به مشاور دارند. در صورتی که این تقکر کاملا غلط و اشتباه است. حتی کسب و کارهای کوچک هم در ابتدای کار به مشاور نیاز دارند. شما در ابتدای راه هستید. نیاز شرکت به کسی که تجربه و مهارت هایش را در اختیار شما قرار دهد، به شدت احساس می‌شود. شما افراد زیادی را در خدمت ندارید و مشکلات زیادی را در ابتدای راه پیش رو دارید. پس کسب و کار و استارت آپ شما چه بزرگ باشد و چه کوچک، حتما به مشاوران متخصص نیاز دارد.

مشاوره راه اندازی استارتاپ

بهترین مشاوران برای راه‌ اندازی استارت آپ

شرکت‌های بسیاری در ایران وجود دارند که به عنوان مشاور به استارتاپ ها خدمات خود را ارائه می‌دهند. اما کدام یک از این ها می تواند گزینه‌ای مناسب برای مشاوره به استارت آپ شما باشد؟

بر اساس تحقیقات انجام شده، مشاورانی می‌توانند در استارت‌آپ بهترین همراه و یاور شما باشند که چالش های زیادی در کسب و کار شما ایجاد کنند. فکر شما را پرورش دهند. ویژگی‌های جدیدی را برای بهبود پروژه استارتاپی به شما ارائه دهند.

ک مشاور خوب حتی می تواند پلی برای ارتباط بین شما و سرمایه گذاران باشند. اگر مشکل یا کمبود نیرویی در شرکت حس می‌شود، مناسب ترین راه حل را پیش روی شما قرار دهد. حتی آن خدمت را خود برای شما تامین کند.

تمامی استراتژی‌های ممکن را برای شما پیاده‌سازی کنند تا در هر مرحله به موفقیت نهایی نزدیک‌تر شوید.

وظایف مشاور

مشاوران باید بدانند که فقط برای ارائه ‌ی راه حل های مفید نیامده اند. که فقط بگویند این خوب است و آن بد. باید بخشی از اجرای کار را بر عهده بگیرند. نباید خود را همه کاره بدانند. شرکت متشکل از گروه های حرفه ایست که آنها بخش برنامه ریزی و راهبرد استارتاپ را بر عهده گرفته اند.

دلایل نیاز به مشاوره استارتاپی

عدم وجود برنامه‌ای مناسب و دقیق برای راه‌اندازی استارتاپ

تشکیل در صد بیشتر افراد تیم از بچه های فنی

نبود تجربه کافی

نبود فکر اقتصادی

مشکل در بازاریابی محصول

عدم آشنایی با استراتژی‌های استارتاپی

عدم آشنایی با مخاطبین هدف محصول نهایی

سرمایه گذاری نامناسب

عدم آشنایی با انواع مدل کسب و کار

نبود تفکر لازم برای ایجاد چالش بین افراد تیم

نبود انگیزه کافی

تمامی دلایل بالا و بسیاری دلیل دیگر، هر کدام به تنهایی نیاز شدید به وجود یک مشاور در راه اندازی استارت اپ‌ را به وجود می‌آورد.

مشاوره راه اندازی استارتاپ

سرمایه گذاری بر روی استارت اپ ها

بسیاری از تیم های استارتاپی که پس از مدتی دچار مشکلات مالی و در نهایت فروپاشی تیم می شود، از همان ابتدا برآورد اشتباهی از میزان سرمایه گذاری بر روی استارت اپ خود دارند.

یک مشاوره راه اندازی استارت آپ به شما کمک می کند که از همان ابتدای راه اندازی استارت‌آپ تخمینی درستی از میزان سرمایه ای که نیاز دارید، بزنید. مشاوره راه‌ اندازی استارت‌ آپ‌ شما اگر واقعا انسانی حرفه ای در این زمینه باشد، کمک بسیار ارزشمندی را در این قسمت به شما خواهد کرد.

زمان مناسب برای برخورداری از مشاوران در استارتاپ

بهترین زمان برای برخورداری از خدمات ارزنده مشاوران استارتاپی درست قبل از راه‌اندازی استارتاپ است. مخصوصا برای راه اندازی استارتاپ در ایران باید مدتی قبل از راه‌اندازی و پیاده‌سازی استارتاپ از استراتژی‌ها و خدمات مشاوران استفاده کنید. مشاوره راه اندازی استارت آپ را قبل از تمامی رویدادها، تامین کنید.

نکست جابز، به عنوان یک بنگاه و مشاور اقتصادی، شما را در این راه یاری می‌نماید. ما به شما کمک می‌کنیم، استیو جابز بعدی باشید.

نکست جابز، با ارائه‌ی مشاوره رایگان و تخصصی، شما را برای رسیدن به موفقیت هر چه بیشتر آماده می‌کنیم.

مشاورین با تجربه ی ما، با تحلیل و بررسی تمامی زیرساخت های موجود شما را از تمامی مسائل پیش رو آگاه می سازند و کمک می کنند که با یکدیگر تمامی فراز و نشیب های مسیر را طی کنیم. ما کنار شما می مانیم و تا رساندن شما به هدف والایتان دست از کار نمی کشیم.

جهت تماس با ما کلیک کنید...

فرحناز شیخان

مهندس کامپیوتر-نرم افزار

More Posts