سرمایه گذاری در استارتاپ

جهت راه‌اندازی استارتاپ، شما در ابتدا نیاز به سرمایه گذار دارید. سرمایه گذار دلسوزی که در تمامی شرایط در کنار تیم بماند و از تیم حمایت کند. اما در انتخاب سرمایه گذار خیلی دقت کنید.

انتخاب بهینه و مناسب سرمایه گذاری استارت اپ می تواند در دست بهره مندی از مشاوره راه اندازی استارت آپ باشد.

عجله عجله ای در همان ابتدا هر کسی را برای سرمایه گذاری برنگزینید.

معمولا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بر روی استارتاپ ها سوالات زیادی را از صاحبین ایده و استارت اپ ها می پرسند. شما هم در قبال آن تمامی سوالات لازم و ممکن را از سرمایه گذاران بپرسید. سوابق آن ها را بررسی کنید. ببینید بر روی راه‌اندازی چه استارت اپ هایی سرمایه گذاری کردند. چقدر آن استارتاپ ها در کنار سرمایه گذاریشان به موفقیت رسیده است. به همراه مشاوره راه اندازی استارت آپ،سرمایه گذاران حرفه ای را بیابید.

سرمایه گذاری در استارتاپ

موفقیت در راه اندازی استارتاپ ها

از سرمایه گذاران در رابطه با موفقیت هایشان در استارتاپ ها و سرمایه گذاری هایی که انجام داده اند، سوال کنید. با چه شرکتی همکاری داشته اند را جویا شوید و ار آن شرکت در رابطه با سوابق او پرس و جو کنید.

انتخاب سرمایه گذار از ارکان اصلی راه اندازی استارتاپ است برای همین تاکید بسیار می کنم بر روی این جمله که در انتخاب او نهایت دقت را کنید.

همکاری با سرمایه گذارانی آشنا با استارتاپ

کسانی را برای سرمایه گذاری در راه اندازی و پیاده سازی استارت اپ خود در نظر بگیرید که آشنایی کامل با این حوزه داشته باشند.

کسی که شرایط و ریسک های استارتاپی را نشناسد، اصلا به درد همکاری و سرمایه گذاری نمی خورد. او باید بداند در هر شرایطی در کنار تیم بماند. تمامی حقوق وضع شده بین طرفین را رعایت کند. به آن ها پایبند باشد. در نیمه ی راه ناگهان پشت شما را خالی نکند.

پس از دانش استارتاپی او آگاه شوید.

اعمال حقوق بین طرفین

از همان ابتدا یعنی قبل از شروع و راه اندازی استارتاپ و پس از بهره مندی از مزایای مشاوره راه اندازی استارت آپ،کلیه حقوق را بین خود مشخص کنید. سود و زیان هایی که باید هر دو طرف از آن بهره مند شوید را به عنوان قراردادی بین خود بنویسید و امضا کنید.

از چه سرمایه گذارانی دوری کنیم؟

از کسی که خیلی سوال در ابتدای کار می پرسد، پرهیز کنید. راه اندازی استارتاپ در ایران با این حجم از رقابت موضوعی نیست که از همان ابتدا همه چیز معلوم باشد. پس کسانی که از همان اول، سوالات پیچیده می پرسند را کنار بگذارید.

از کسی که در قرارداد نوشته شده، گیر الکی می دهد و طوماری برای تفاهم تهیه کرده، دوری کنید.

سرمایه گذاری که فقط حرف خودش را می زند و قبول دارد. و اصلا به نظرات شما گوش نمی دهد. و به قول معروف، فقط حرف، حرف خودشونه.

از کسانی که منتظر شنیدن خلاقیت و نوآوری در پروژه نیستند، دوری کنید. آن ها فقط می خواهند استارتاپ روند عادی و آرام خود را طی کند. خب این برای رسیدن به موفقیت اصلا خوب نیست. شاید حتی اینجور بتوان گفت: بدون خلاقیت و نوآوری موفقیت در استارتاپ غیر ممکن است. مخصوصا برای راه‌اندازی استارتاپ در ایران وجود خلاقیت، رکنی اصلی و مهم است.

کسانی که در ابتدا به حرف و قرارهای خود پایبند نیستند ،را ازهمان ابتدا کنار بگذارید. نگویید حالا بار اول است. در ادامه راه بیشتر توجه می کند. نه اصلا اینجور نیست. کسی که در ابتدا پایبند نباشد در ادامه راه درست نمی شود.

سخن آخر در مورد سرمایه گذاری در استارتاپ

سرمایه گذاری یکی از مهم ترین مراحل شروع و راه اندازی استارتاپ می باشد. انتخاب یک سرمایه گذار نامناسب شما را از مسیر و هدف پروژه دورتر و دورتر می کند.

اما در مقابل، یک سرمایه گذار خوب، آنقدر توانایی و انگیزه شما را در رسیدن به هدف زیاد می کند که شما لحظه به لحظه به موفقیت نزدیک تر و نزدیک تر می شوید. مشاوره راه اندازی استارت آپ کمک شایانی به شما جهت پیدا کردن چنین سرمایه گذاری می کند.

فرحناز شیخان

مهندس کامپیوتر-نرم افزار

More Posts