شروع دشوار راه‌اندازی استارتاپ

راه‌اندازی استارتاپ در ایران،اصلا کار آسانی نیست. با جا افتادن هرچه بیشتر مفهوم استارتاپ‌ در ایران امروزه راه‌اندازی استارت آپ، دیگر به آسانی قبل نیست. به علاوه اینکه این روزها عبارت مشاوره راه اندازی استارت آپ در کنار و حتی پیش از راه اندازی استارت تاپ جایگاه ویژه ای یافته است.

نه اینکه قبلا آسان‌تر بوده، نه. ولی با افزایش نیازمندی‌ها و انتظار حامعه از استارتاپ‌ها، موفق بودن یک استارتاپ در ایران بسیار سخت‌تر شده است.

اگر زمانی به فکر راه‌اندازی استارتاپی در ایران و یا در هر نقطه‌ای از دنیا افتادید، خودتان را برای پیمودن مسیری دشوار آماده کنید. و در درجه‌ی اول انگیزه‌تان را با بهره منذی از مشاوره راه اندازی استارت آپ حرفه ای، قوی و قوی تر کنید.

این‌ها را نمی‌گوییم که شما را در وهله‌ی اول بترسانیم. فقط می‌خواهیم این نکته را به شما بارها بارها یادآوری کنیم، که راه‌اندازی هر استارتاپی چه در ایران و چه در هر کجای جهان، نیازمند تلاش‌ها و همت‌های شبانه روزی است که باید انجام دهید، سخت تلاش کنید، انگیزه‌تان را از دست ندهید، تمامی سختی‌ها را به چشیدن طعم شیرین پیروزی در نهایت به جان بخرید.

سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی استارتاپ در ایران

دلایل راه‌اندازی استارتاپ در ایران

اینکه از کجا افراد گرایش به راه‌اندازی استارتاپ و یا ایده خود پیدا می‌کنند، منشا و سرچشمه‌های گوناگونی دارد.

با رشد و پیشرفت تکنولوژی، امروزه بسیاری از کسب و کارها به صورت اینترنتی انجام می‌شوند. طبیعی است که با جای‌گیری هر چه بیشتر اینترنت در زندگی روزمره مردم، رشد استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی بیشتر شود.

بعضی افراد هستند که سال‌هاست ایده‌ای را در سر می‌پرورانند و تمایل دارند از همان اول که قدم به بازار کار می‌‌گذارند با کسب و کار خود شروع کنند و یا نه بعضی افراد تمایل دارند در کنار شغل فعلی خود، کسب و کار اینترنتی دیگری را به عنوان شغل دوم برای خود برگزینند.

بعضی افراد هم هستند که در شغل فعلی خود شکست خورده‌اند و آن سود کافی که باید باشدرا دیگر بدست نمی‌آورند. پس به فکر راه‌اندازی شغلی که این روزها در میان مردم بیشترین طرفدار را دارد، میفتند.

این‌ها بخشی از دلایل راه‌اندازی استارتاپ و کسب و کارهای نوین است.

راه‌اندازی استارتاپ در ایران

پس همانطور که قبلا هم گفتیم، راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ کار آسانی نیست. تنها چیزی که به شما کمک می‌کند تا استارتاپتان به ثمر بشیند، انگیزه، علاقه، پشت‌کار فراوان و برخورداری از تیم متخصص و حرفه‌ای به همراه مشاوره راه اندازی استارت آپ های نوین است. تنها با این موارد و تلاش‌های روزمره می‌توانید به موفقیت نهایی دست یابید. برای راه‌اندازی استارتاپ تیم حرفه‌ای جمع‌آوری کنید. مشاوران استارتاپی را بیابید که شما را به سرمایه‌گذاران وصل کنند. برنامه‌ای مناسب برای پیشبرد اهدافتان داشته باشند. قدم به قدم چه در پیروزی و چه در شکست در کنار شما بمانند و سبب دلگرمی شما شوند. در ایران شرکت‌های زیادی وجود دارند که به عنوان مشاوره راه اندازی استارتاپ، شما را برای راه‌اندازی استارتاپ‌تان یاری می‌کنند و پلی برای اتصال بین شما و سرمایه‌گذارن می‌باشند.

سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی استارتاپ

آنچه راه را آسان می‌کند

آنچه که پیمودن مسیر را برای شما هموارتر می‌کند، علاقه و انگیزه و بخصوص ایمانتان به کاری است که می‌کنید. داشتن علاقه برای موفق شدن چیز بدیهی است. نه تنها در این زمینه، بلکه هر کسی در هر حرفه‌ای می‌تواند موفق باشد اگر علاقه و انگیزه خود را به کار هیچوقت از دست ندهند.

ناامید نشوید

کشتی استارتاپ برای به ساحل رسیدن شاید شرایط جوی سنگینی را باید پشت سر بگذارد. شاید زمان زیادی را برای به ساحل رسیدن باید طی کند. خودتان را برای پیمودن ازمیان امواج طوفانی آماده کنید. اگر کشتی به گل نشست، تلاش کنید آن را از این شرایط نجات دهید. تو راه سختی را برای شروع از سر گذراندی. اگر شکست خوردی بار دیگر شروع کن. از راه دیگر، مسیر دیگر، راه‌حل دیگر.

پایان شیرین و دلچسب یک استارتاپ

سختی و دشواری راه اندازی یک استارتاپ فقط در مرحله شروع و اجرایی آن می‌باشد. با گذشت زمان و تلاش‌های شبانه روزی  و راه نمایی های افرادی که به عنوان مشاوره راه اندازی استارت آپ در تیم شما فعالیت می کنند، از سختی‌ها کم می‌شود. فقط باید خلاقیت و انگیزه‌ خود را برای بقا و ادامه‌ی استارتاپ حفظ و رونق دهید. سپری کردن تمام این سختی ‌ها به پایانی شیرین می‌ارزد. هر گاه ناامیدی و خستگی سرتاسر وجودت را فرا گرفت، به پایان فکر کن. آنوقت می‌بینی چقدر بر تلاشت میفزایی و از پا نمیشینی.

برای شروع استارتاپ همین حالا شروع کن. تنها با یک مشاوره و مشورت راهت را پیدا کن. زمان آنقدر زود می‌گذرد. نگذار حسرت آن به دلت بنشیند. همین حالا به فکر راه‌اندازی استارتاپ خود باشید قبل از آن که دیگری استارتاپ شما را راه‌اندازی کند.

با ما در تماس باشید

فرحناز شیخان

مهندس کامپیوتر-نرم افزار

More Posts